S Monikou v šatníku #4 Jak vypadat dobře na podzim

10.10.2023

Zahalují nastávající chladnější dny krásu letních dní? Jak vytvořit jeden outfit pro studená rána a vysoké odpolední teploty zároveň? Je konec letošnímu nošení letních šatů a sukní? A jak vypadat dobře i na podzim?

Milé dámy, pečlivé čtenářky našeho blogu, připravila jsem dnes pro vás další díl seriálu o dámském šatníku. Budu s vámi sdílet mnou odzkoušené tipy, náměty a postřehy, které do vašeho šatníku mohou vnést svěží vítr a někdy také pořádnou vichřici. Obsah je určen především ženám, není však mužům zakázán.

Co se dnes dozvíte

V předchozích článcích jsem popsala tipy, jak uspřádat dámský šatník. Pověděla jsem vám o tom, které základní barvy jsem do svého šatníku pořídila na úplný začátek. A poodkryla jsem také "útroby" svého botníku a mého systému ukládání bot. 

Dnes se podíváme na zoubek proměnlivému počasí, které vás (i mě) začátkem podzimu může (opět) překvapit. Popíšu vám několik jednoduchých tipů, jak vyzrát na toto nevyzpytatelné počasí s pomocí vhodného oděvu. Sestavíme si příklad oděvní kompozice, aby bylo našim tělům i duchu jednou provždy teplo. 

Z kterého konce začít?

S příchodem měsíce října končí oblékací legrace. Nelze si obléct pouze delší šaty nebo sukni. Na nohy v silonkách táhne, ranní teplota se šplhá s bídou na deset stupňů. Je podzim. 

Nakolik jsme okouzleny jeho barevností, dýňovým mámením a zapalováním svíček, natolik nastávají trable s oblékáním.

Ráno abych si oblékla kalhoty (nejlépe vlněné, teplejší), košili a kašmírový svetr. Odpoledne svetr dolů, povyhrnout rukávy košile a těšit se, až převléknu teplé vlněné kalhoty. Podzim je prostě oříšek.

Našla jsem řešení?

Zjistila jsem, že základem oblékání v těchto proměnlivých dnech, je vrstvení vhodných kusů oděvu. Zdůrazňuji slovo "vhodných" proto, že existuje  vrstvení ne-vhodných kusů oděvu. A ty vás nezachrání.

Jako příklad vhodného vrstvení uvedu mnou zvolený oděv na venkovní společensko-sportovní událost - turnaj v koňském pólu. Předpověď zní na polojasno, teplota maximálně 20 stupňů. Když odečtu pár stupňů dolů díky lehkému větru, který je však na otevřeném venkovním hřišti trvalý, vychází mi výsledek: bude zima. Obleču se raději více než méně. Překvapí-li sluníčko svými hřejivými prsty, mám vyhráno, neboť mám pojistku ve vrstvách.


Mohlo by vás zajímat:

Jak se obléct na turnaj v koňském pólu.

Do kultivovaného prostředí koní a jejich elegantních jezdců zapadnete, když této společenské události také přizpůsobíte svůj oděv a... přečíst článek >> 


Oděvní kompozice

Základem skladby toho dne se staly dlouhé šaty z viskózy v pískové barvě a tlumenými vzory oleandrů. K šatům vybírám vlněné sako hnědé barvy ve sportovním střihu. Jednoduché a elegantní. Sako vytváří lichotivou siluetu, vlna hřeje. Moji volbu doplňků potvrdil hedvábný bordó šátek kolem krku. Šátky mám v oblibě. Jsou krásné, doplní a zvýrazní celkový outfit. Poskytují dostatek ochrany citlivé kůži i dekoltu před vlezlým větrem. Jak praktické.

Fotogalerie:

Na hlavu klobouk 

K této společenské akci se klobouk výborně hodí, drží účes a ještě vypadá skvěle. Nosit klobouk je skutečný zážitek. Vybrala jsem svůj zimní klobouk z ovčí vlny ze Štýrska. Je fantastický.

Co ještě chybí? Pokud jste četly, milé dámy, pozorně předchozí článek, zjistily jste, že polovina oděvu tvoří boty. Já jsem vybrala kožené kozačky s vyšším podpatkem. Celý outfit se tak zahalil do podzimního nádechu. Vyšší bota opticky prodlužuje nohu, hodí se výborně k dlouhým šatům. A navíc? Vypadám lépe a jako bonus mám pocit tepla přes celá lýtka. Paráda!

Oblékání na podzim je radost. Je to umění. Je to emoce.