Blog
Mám svůj názor.

Dnes je další den, ve kterém jste udělali opět stejnou věc - oblékli jste se. Podobně, jako do dělá většina z nás téměř každé ráno a dělala většina z našich předků. Jaké byly jejich oděvy? Co se nosilo dříve a proč? Co bylo módní?

Představte si diář vražený do dekoltu ženy... Máte to? Tak podobně "odpudivě" působí peněženka vsunutá do zadní kapsy pánských kalhot.

Většina mužů má za sebou nejeden pokus vyžehlit si košili sám. Úspěch je relativní a subjektivní pocit z výsledku se může rovnat nadšení a nebo chuti "s tím švihnout". Pokud se mnou sdílíte, že žehlit košile je radost, a víte, jak ji vyžehlit rychle, nemusíte číst dál.

Pokud máte tolik štěstí, že se bez předchozích rešerší trefíte do kavárny na úrovni, vězte, že se jistá úroveň očekává i od vás. Kavárna je místem k odpočinku. To však neznamená, že je místem pro kávovou anarchii.

Do doby, kdy se oblek dostával jako pomyslné mimino mezi vyspělé a ve společnosti přijatelné oděvy, se nebudu vracet v detailech. Za zmínku však stojí, že to neměl tak jednoduché. Seznamte se. Sako Norfolk.

Slýcháte to relativně často kolem sebe. V různých smyslech a z různých zdrojů. Podle těchto vět byste se měl, pokud jste muž, chovat gentlemansky, jednat podle gentlemanských dohod, být gentleman v každém ohledu nebo každým coulem.Nebo vás sem tam někdo nazve gentlemanem, aniž by tušil, kolik důvěry do vás tímto oslovením vkládá.

Víte, že většina z vás držela včera u oběda příbor špatně? Víte, jak jíst pečivo, aniž byste do něho kousli? A jste si jistí, že kávu pijete opravdu správně?

Prapůvod slunečních brýlí dokážeme dohledat u Inutitů, národů obývající Grónsko, severní část Kanady a Aljašku. Některé staré dokumenty nám dokazují výskyt této oční clony proti slunečním paprskům ve starém Římě a v starobylé Číně.