Články
Mám svůj názor.

Zjednodušeně řečeno, módu dělají módní návrháři. Tedy umělci, kteří znají dokonale konstrukci oděvů, mají velkou kreativitu a představivost, mají alternativní pohled na většinu oděvních disciplín. Móda jsou tedy umělecká díla - jakési užité umění. Móda je velmi subjektivní a stejně tak by měla být hodnocena. Líbí - nelíbí. Nevadí. Móda je rychlá....

Z hlediska definice je investice většinou chápána jako vklad do hodnoty nějaké komodity s cílem, za působení času, získat hodnotu větší. Mnohdy se investice rozumí jako odložení jedné části majetku na horší časy a užívání či spotřeby jen jeho části.

Možná je to tím, že podobně jako hlava jsou naše boty na konci těla. Na tom opačném. Nebo je to tím, že naše tělo stojí na nohou a náš outfit stojí na botách. Vysvětlit jednoznačně, proč se podobně jako tváři a obličeji vyplatí věnovat se botám, nedokážu. Mohu vám však s jistotou říci, že správný výběr obuvi a péče...

Dnes je další den, ve kterém jste udělali opět stejnou věc - oblékli jste se. Podobně, jako do dělá většina z nás téměř každé ráno a dělala většina z našich předků. Jaké byly jejich oděvy? Co se nosilo dříve a proč? Co bylo módní?

Představte si diář vražený do dekoltu ženy... Máte to? Tak podobně "odpudivě" působí peněženka vsunutá do zadní kapsy pánských kalhot.

Většina mužů má za sebou nejeden pokus vyžehlit si košili sám. Úspěch je relativní a subjektivní pocit z výsledku se může rovnat nadšení a nebo chuti "s tím švihnout". Pokud se mnou sdílíte, že žehlit košile je radost, a víte, jak ji vyžehlit rychle, nemusíte číst dál.

Pokud máte tolik štěstí, že se bez předchozích rešerší trefíte do kavárny na úrovni, vězte, že se jistá úroveň očekává i od vás. Kavárna je místem k odpočinku. To však neznamená, že je místem pro kávovou anarchii.

Do doby, kdy se oblek dostával jako pomyslné mimino mezi vyspělé a ve společnosti přijatelné oděvy, se nebudu vracet v detailech. Za zmínku však stojí, že to neměl tak jednoduché. Seznamte se. Sako Norfolk.

Slýcháte to relativně často kolem sebe. V různých smyslech a z různých zdrojů. Podle těchto vět byste se měl, pokud jste muž, chovat gentlemansky, jednat podle gentlemanských dohod, být gentleman v každém ohledu nebo každým coulem.Nebo vás sem tam někdo nazve gentlemanem, aniž by tušil, kolik důvěry do vás tímto oslovením vkládá.