Šmídův průvodce

moderními problémy. Mám svůj názor.

Vše začalo na začátku června. To se okolní teploty vyšplhaly na subtropické hodnoty a začalo být jasno, že mnoho sak, která celoročně nosím, půjde stranou. V létě nosím saka lehká, nepodšitá a ve světlých tónech. Někdy se mi chce vzít si něco méně formálního a to často končí tím, že si obleču k běžným krejčovským kalhotám s puky nějakou blůzu...

Máte zdravé a čilé děti, půvabnou ženu a bydlíte hezky. Žijete spokojeně. Na co sáhnete, to se vám daří, v práci jde vše dobře a auto šlape jako hodinky. Jednoho dne si to uvědomíte a možná se sám sebe zeptáte, jak je to možné. Hlavou vám běží, jak se to tak stalo, že jste jako muž z celkem běžné...

"Takhle ho vezmeš za zadní nohy," uslyšel ten chlupatý uzlík ve svých dlouhých boltcích poté, co jeho hlava se stejnou rychlostí, s jakou vzlétly jeho zadní packy nahoru, slétla směrem dolů.

Je docela "fuk", jak jí říkáte. Důležité je, jak takovou bundu nosit a jak vám pomůže na cestách městskou džunglí, na výzvědné misi obchodních jednání nebo na vašem osobním safari při pozorování divokých koček... v kavárně.

Jste zváni na svatbu? Vedle brzkého potvrzení vaší přítomnosti je povinnost hostů přinést svatební dar. Je nanejvýš vhodné se nějakým způsobem dozvědět, čím byste svatebnímu páru udělali radost a čím byste ho opravdu nadchli. Doporučuji rozhodnout se pro druhou variantu.

Vztah tvoříte pomocí chování, jednání a komunikace. Je na vás, jak přiměřené, úměrné a adekvátní ono vaše konání je. Za podpory těchto tří činností dáváte vztahu tvář, jistý rámec a obrysy. Některé vztahy budou mít kontury nejasné. Například v začátku vztahu vlastně nevíte, co z něj bude, jaký bude mít asi tak průběh a co z něj vzejde. Obrysy jsou...

Ubližujete nějakému člověku nebo lidem? Nemusí to být vědomě. Ubližujete někomu nevědomě? Snadno se vám může stát, že část svého života ano. Možná vám ještě nikdo neukázal, jaké to je. Dosud jste nepocítil na vlastní kůži palčivost vlastního jednání a nezakusil jste hořkost svých vlastních slov ve svých boltcích.

Kterou koženou bundu muži tradičně podceňují? Co spojuje "hezouna" a miláčka davů Steeva McQueena s "monstrem" Wolverinem? Kožené bundy nám, mužům, mohou propůjčit siluetu skinheada, stejně tak nás mohou učinit nepřehlédnutelným svým minimalismem.

Co v praxi znamená oděv na koktejl ve městě? Které oděvy to jsou a které ne? Existuje pár na první pohled méně srozumitelných dress code, které na pozvánkách čas od času najdete. Možná nemáte hned jasno, protože právě Cocktail Attire nespadá mezi ty oděvní kódy, které lze obratem "rozluštit".

Některé oděvy jsou tiché, nekřičí a jsou až nenápadné. Na druhé straně tu máme skupiny oděvů, které s sebou nesou tak významné poselství a probouzí ve vás i v ostatních tolik asociací, že je není možné přehlédnout. Je čas věnovat jednomu z takových doslova hrdých kusů, skupině svrchních oděvů, které mají tak pevné místo v pánském šatníku, že až...

Jak dlouho dokážete čekat, když se někdo zpozdí? Nebo opačně. Kolik minut by na vás měli ostatní čekat, když máte (zase) zpoždění? A je dobré zavolat, abyste zjistili, co se děje?

Jsou mezi vašimi přáteli takoví, na které je spolehnutí podobné, jako na krustu laskonky? Nebo jste tou osobou Vy? Je vaše slovo, objednávka nebo slib pro ostatní sázkou do loterie?

Jakkoli byste chtěli jít na každou akci, na kterou jste pozváni, jsou dny, kdy prostě nemůžete. Možná už máte osobní plány, nebo musíte pracovat. Nebo jste vyčerpaní a potřebujete si odpočinout.

Obdrželi jste někdy pozvání, které jste nemohli přijmout? Je relativně pravděpodobné, že více než jednou. Možná máte také zkušenost z druhé strany, kdy jste poslali pozvánky lidem, kteří museli odmítnout.

Šmídův průvodce moderními problémy u vás ve schránce?

Nenechejte si ujít další článek. Přihlaste se k odběru mého blogletteru.