"Podívejte se

a poslechněte si rozhovory."

Více než 35000 shlédnutí? Proč nosím kravatu nakřivo? Na co se pan Veselovský ptal, že ho odpověď rozesmála? Byly to stažené trenýrky? Rozhovor o chlapech, mužích a mé knize Smart Casual.

Proč na Ferrari nelepíte samolepky, že má turbo, servo a co já vím co? Jak souvisí etiketa s tetováním, oděvem a stavbami v moravských a českých vesnicích? Velmi dobré otázky kladl pan David Hromas.

Rozhovor v autě jistě není nic nového, ale při odpovědi na otázky, které kladl Jiří Šedek, bylo třeba mnohdy vykroutit pěknou zatáčku nebo docela prudce zastavit. Mělo to vliv? Podívejte se...

Najdete kvalitní sako v obchodním řetězci? Kolik má stát a kolik je už moc. Na tyto a další otázky ke knize odpovídal Daniel Šmíd v pořadu "Slovo má". Otázky pokládal Petr Švank.

Druhou knihou, kterou jsem svým čtenářům dodal na základě předprodeje je Etiketa domácí. Návod na lepší život doma i s přáteli, v nejčastějších situacích, které rodiny prožívají.

V případě, že se chcete dozvědět více o tom, co mě vedlo k napsání  knihy Etiketa domácí. V knize jsem vycházel z vlastního života i životů mých blízkých a přátel.

I obyčejné telefonování a online komunikace má svá pravidla etikety. Odhalte zásady moderního gentlemanství. Nedělejte chyby. Naučím vás být moderní a pravdiví v online světě.

Hovořili jsme v rámci GSTalks o nekončící cestě k gentlemanství, o propojení dobrých mravů a oblékání, o práci s negativními reakcemi. Nenechte si ujít jednoho z nejlépe připravených moderátorů.

Při naší ranní procházce po Špilberku nám Daniel prozradil, jak muže ovlivňuje jeho vztah s maminkou. A o čem jsme ještě mluvili? Na to se můžete podívat v krátkém vstupu před konferencí 360°. 

Sada otázek od Petra Vykopala v jeho pořadu Na vlně natáčené v jeho elegantním studiu. Nejen o inspiraci, stylu a oblékání. Dostalo se také na dětství, dospívání a oblékání jako součást vyjádření, že někam patříme...

Business etiketa jde ruku v ruce s lidským přístupem ke klientům. Nahlédněte do workshopu s praktickými příklady, které vám dodají náskok před konkurencí.

Oblečení vyjadřuje naši úctu k druhému. Znáte tyto jednoduché projevy náklonnosti? Vysvětlím vám, proč jsou tyto principy stále aktuální a proč se vhodné oblečení cení.

Při návštěvě divadla si všímám několika přešlapů, kterými se lidé znemožňují. Poslechněte si, které to jsou, abyste nenarazili i vy. Příští návštěvu divadla zvládnete s grácií.

Čtyřchodová luxusní večeře vyžaduje dokonalé stolování. Osvojte si ho interaktivně, zábavně a se spoustou komentářů k naservírovaným pokrmům, nápojům i situacím.

Být hostem v podcastu RobinStudio znamenalo odpovídat na všetečné otázky dobře připraveného moderátora ke studentským oděvům, digitální etiketě a chování k lidem obecně. Došlo také na motýlky.

Daniel Šmíd je lektor kurzů etikety a moderního gentlemanství. Co si pod tím představit? V rozhovoru s šarmantní Veronikou Březinovou se dozvíte praktické tipy při oblékání a taky to, že "špatné" oblečení vlastně neexistuje.   

Děti se mohou naučit správně stolovat a dokonce vás k tomu na jedno poledne nepotřebují. Podívejte se, jak si s noblesou poradí se špagetami i palačinkou. Dopřejte svým dětem zážitek, o kterém budou dlouho vyprávět.

Někdy nejlépe pomůžete tím, že vůbec nepomůžete. Pokud trpíte pocity nejistoty v přítomnosti handicapovaných a nevíte, jak se k nim správně chovat, zaposlouchejte se do rozhovoru.

Opravdová výzva. Dvacet slidů, každý na dvacet vteřin. O vztahu k ženám, kráse, designu, jedinečnosti a stylu. Poslechněte si netradiční prezentaci z PechaKucha Night.

Bylo mi ctí vystupovat na business konferenci Glorious. Stovkám očí jsem ukázal, jak moc jsou vystupování, chování a etiketa důležité pro jejich. Děkuji za prostor i potlesk.

"Všechny kurzy dokážu přizpůsobit na míru. Ozvěte se mi a domluvíme se."