Poznejte mé názory v rozhovorech

Tento rozhovor není úplně tradiční. Otevřeli jsme spoustu kontroverzních témat. Považuji sám sebe za odborníka na etiketu? Je etiketa zbytečný přežitek a pokrytectví?  

Jak se lektor etikety vzdělává? Čím si žehlí své košile a proč "doprčic" žehlí rád? Lze v etiketě opravdu podnikat? Tři z mnoha otázek, na které někdy nebyla jednoznačná odpověď. 

Proč na Ferrari nelepíte samolepky, že má turbo, servo a co já vím co? Jak souvisí etiketa s tetováním, oděvem a stavbami na vesnicích? Otázky kladl pan David Hromas.

Rozhovor v autě jistě není nic nového, ale při odpovědi na otázky, které kladl Jiří Šedek, bylo třeba mnohdy vykroutit pěknou zatáčku nebo docela prudce zastavit. Mělo to vliv? Podívejte se...

Druhou knihou, kterou jsem svým čtenářům dodal na základě předprodeje je Etiketa domácí. Návod na lepší život doma i s přáteli, v nejčastějších situacích, které rodiny prožívají.

V případě, že se chcete dozvědět více o tom, co mě vedlo k napsání  knihy Etiketa domácí. V knize jsem vycházel z vlastního života i životů mých blízkých a přátel.

Při návštěvě divadla si všímám několika přešlapů, kterými se lidé znemožňují. Poslechněte si, které to jsou, abyste nenarazili i vy. Příští návštěvu divadla zvládnete s grácií.

I obyčejné telefonování a online komunikace má svá pravidla etikety. Odhalte zásady moderního gentlemanství. Nedělejte chyby. Naučím vás být moderní a pravdiví v online světě.

Více než 35000 shlédnutí? Proč nosím kravatu nakřivo? Na co se pan Veselovský ptal, že ho odpověď rozesmála? Byly to stažené trenýrky? Rozhovor o chlapech, mužích a knize Smart Casual.

Hovořili jsme v rámci GSTalks o nekončící cestě k gentlemanství, o propojení dobrých mravů a oblékání, o práci s negativními reakcemi. Nenechte si ujít jednoho z nejlépe připravených moderátorů.

Při naší ranní procházce po Špilberku nám Daniel prozradil, jak muže ovlivňuje jeho vztah s maminkou. A o čem jsme ještě mluvili? Na to se podívejte v krátkém vstupu před konferencí 360°. 

Sada otázek od Petra Vykopala v jeho pořadu Na vlně. Nejen o inspiraci, stylu a oblékání. Dostalo se také na dětství, dospívání a oblékání jako vyjádření, že někam patříme...

Najdete kvalitní sako v obchodním řetězci? Kolik má stát a kolik je už moc. Na tyto a další otázky ke knize odpovídal Daniel Šmíd v pořadu "Slovo má". Otázky pokládal nestor podcastů Petr Švank.

Business etiketa jde ruku v ruce s lidským přístupem ke klientům. Nahlédněte do workshopu s praktickými příklady, které vám dodají náskok před konkurencí.

Oblečení vyjadřuje naši úctu k druhému. Znáte tyto jednoduché projevy náklonnosti? Vysvětlím vám, proč jsou tyto principy stále aktuální a proč se vhodné oblečení cení.

Čtyřchodová luxusní večeře vyžaduje dokonalé stolování. Osvojte si ho interaktivně, zábavně a se spoustou komentářů k naservírovaným pokrmům, nápojům i situacím.

Být hostem v podcastu RobinStudio znamenalo odpovídat na všetečné otázky dobře připraveného moderátora ke studentským oděvům, digitální etiketě a chování k lidem. Díky.

Daniel Šmíd je lektor kurzů etikety a moderního gentlemanství. V rozhovoru s šarmantní Veronikou Březinovou se dozvíte praktické tipy k chování a že "špatné" oblečení vlastně neexistuje.   

Děti se mohou naučit správně stolovat a vás k tomu na jedno poledne nepotřebují. Podívejte se, jak si poradí se špagetami i palačinkou. Dopřejte jim zážitek, o kterém budou dlouho vyprávět.

Chci motivovat muže k objevení svého poslání, vlastností a hodnot. Proto jsem napsal knihu GentleManual, kterou podpořilo spoustu čtenářů. Podívejte se, o jakých hodnotách kniha je. 

Jak se píše a tvoří první česká kniha o oděvech mužů? Chcete se v oděvu cítit přirozeně, udělat skvělý první dojem nebo změnit svůj šatník? Žádná z otázek nezůstala nezodpovězena. 

Někdy nejlépe pomůžete tím, že vůbec nepomůžete. Pokud trpíte pocity nejistoty v přítomnosti handicapovaných a nevíte, jak se k nim správně chovat, zaposlouchejte se do rozhovoru.

Opravdová výzva. Dvacet slidů, každý na dvacet vteřin. O vztahu k ženám, kráse, designu, jedinečnosti a stylu. Poslechněte si netradiční prezentaci z PechaKucha Night.

Bylo mi ctí vystupovat na business konferenci Glorious. Stovkám očí jsem ukázal, jak moc jsou vystupování, chování a etiketa důležité pro jejich. Děkuji za prostor i potlesk.

Ať vás nemine nic z mého světa

Etiketou, kultivovanou komunikací a odíváním se profesně zabývám už od roku 2012. Své know-how netajím a rád ho s vámi budu sdílet. Přihlaste se k odběru článků