"Kdo jsem a proč

propaguji a obdivuji kultivovaný projev?"

Daniel Šmíd je propagátorem gentlemanství. V jeho pojetí to znamená nejen perfektně upravený zevnějšek, ale také cit pro zdvořilost. Mezi muži, kteří si libují v teplácích a svůj slovník vyšperkují výplňovým slovem "vole", tak působí jako zjevení. 

K oděvům se dostal oklikou: přes povolání obchodníka, který procestoval třetinu světa a tajemníka sektorových rad. Jako lektor stylu a etikety působí od roku 2008, výhradně pánskému oděvu se věnuje posledních devět let. 

Loni vyšla jeho kniha Smart Casual, která pomáhá mužům s oděvem pro volný čas i do práce. V roce 2021 na ni navázal mírně kontroverzní knihou o chování u vás doma - Etiketa domácí.

Daniel Šmíd, lektor a mentor

nezávislý publicista a autor knih

Sledujte ho na sociálních sítích

"Těší mě, když lidé díky slušnému chování dosahují cílů i radosti z práce, vztahů a života." 

Jako jeden z mála v ČR vzdělává veřejnost i profesionály. Manažery, obchodníky i zaměstnance. Přednáší na významných konferencích. Na základních a středních školách a univerzitách vede projekt Zdvořilost do škol. Pro děti napsal knihu o chování. Je autorem první české knihy o oděvech mužů a knihy o jednání s těmi nejbližšími doma - Etiketa domácí. Pravidelně píše články do lifestylových časopisů, natáčí podcast Jemný pán o oděvech a doplňcích mužů. V televizi, rozhlase i tisku dostává příležitost komentovat dění v oblasti etikety a oblékání.

20+

roků zkušeností

8000+

spokojených účastníků

40+

navštívil zemí

Svoji tvář spojil s některými českými krejčovstvími. Silně vnímá nezbytnost udržitelného šatníku jako protipólu k fast fashion a masové výrobě i spotřebě. Propaguje cestu moudrého šatníku a kvalitních oděvů z místní produkce.

V předchozím profesním životě prošel mnoha obchodními a manažerskými pozicemi. Na těchto zkušenostech dnes staví své kurzy a tréninky. Osm let se věnoval zákazníkům v německy mluvících zemích. V roli manažera exportu položil základy obchodních afilací strojírenských firem ve více než 40 zemích světa. Stál za vítězstvím v krajské soutěži Živnostník roku 2010. Jako tajemník sektorových rad sbíral zkušenosti ve vyjednávání na vysokých pozicích státních organizací. Ve své textilní výrobní firmě se soustředil na aplikace vyspělých materiálů do oděvů určených pro náročná prostředí. Více jak čtyři roky byl brand ambasadorem největšího českého krejčovství. 

"Máte zájem o přednášku, workshop nebo seminář?"

Některé z firem, které už prošly jeho kurzy:

Je členem 

Czech Bowtie Club . Slovensko-rakouská obchodní komora