"Kdo jsem a proč

propaguji a obdivuji kultivovaný projev?"

Jsem profesionální lektor moderní etikety, firemní kultury a kultivovaného projevu. Mluvím a píšu o oblékání a chování. To, o čem přednáším, je můj život. 

Vedu kurzy, workshopy a semináře etikety pro veřejnost, pro firmy i školy po celé České republice, na Slovensku a v Rakousku v českém i německém jazyce. 

Předávám vlastní zkušenosti z obchodní praxe ze zahraničí i domácího trhu, čerpám inspiraci z různých zdrojů a oborů. Informace a návody předávám jednoduše a tak, aby byly okamžitě použitelné ve vašem životě i pracovní praxi. 

Daniel Šmíd, lektor a mentor

nezávislý publicista a autor knih

Sledujte mě na sociálních sítích

"Těší mě, když lidé díky slušnému chování dosahují cílů i radosti z práce, vztahů a života." 

Jako jeden z mála v ČR vzdělávám veřejnost i profesionály.  Manažery, obchodníky i zaměstnance. Přednáším na významných konferencích. Na základních a středních školách a univerzitách vedu projekt Zdvořilost do škol. Pro děti jsem napsal knihu o chování. Jsem autorem první české knihy o oděvech mužů a knihy o jednání s těmi nejbližšími doma - Etiketa domácí. Pravidelně píšu články do lifestylových časopisů. V televizi, rozhlase i tisku dostávám příležitost komentovat dění v oblasti etikety a oblékání.

20+

roků zkušeností

7000+

spokojených účastníků

40+

navštívených zemí

Svou tvář jsem spojil s některými českými krejčovstvími. Silně vnímám nezbytnost udržitelného šatníku jako protipólu k fast fashion a masové výrobě i spotřebě. Propaguji cestu moudrého šatníku a kvalitních oděvů z místní produkce.

V předchozím profesním životě jsem prošel mnoha obchodními a manažerskými pozicemi. Na těchto zkušenostech dnes stavím své kurzy a tréninky. Osm let jsem se věnoval zákazníkům v německy mluvících zemích. V roli manažera exportu jsem položil základy obchodních afilací strojírenských firem ve více než 40 zemích světa. Stál jsem za vítězstvím v krajské soutěži Živnostník roku 2010. Jako tajemník sektorových rad jsem sbíral zkušenosti ve vyjednávání na vysokých pozicích státních organizací. Ve své textilní výrobní firmě jsem se soustředil na aplikace vyspělých materiálů do oděvů určených pro náročná prostředí. Více jak čtyři roky jsem byl brand ambasadorem největšího českého krejčovství. 

"Máte zájem o přednášku, workshop nebo seminář?"

Některé z firem, které už prošly mými kurzy:

Jsem členem 

Asociace rodinných firem . Czech Bowtie Club . Česká manažerská asociace . Handelskammer Schweiz-Slowakische Republik . Slovensko-rakouská obchodní komora . Smart Network