"Kdo jsem a proč

propaguji a obdivuji kultivovaný projev?"

Daniel Šmíd je propagátorem gentlemanství. V jeho pojetí to znamená nejen perfektně upravený zevnějšek, ale také cit pro zdvořilost. Mezi muži, kteří si libují v teplácích a svůj slovník vyšperkují výplňovým slovem "vole", tak působí jako zjevení. 

K oděvům se dostal oklikou: přes povolání obchodníka, který procestoval třetinu světa a tajemníka sektorových rad. Jako lektor stylu a etikety působí od roku 2008, výhradně pánskému oděvu se věnuje posledních devět let. 

Loni vyšla jeho kniha Smart Casual, která pomáhá mužům s oděvem pro volný čas i do práce. V roce 2021 na ni navázal mírně kontroverzní knihou o chování u vás doma - Etiketa domácí.

Daniel Šmíd, lektor a mentor

nezávislý publicista a autor knih

Sledujte mě na sociálních sítích

"Těší mě, když lidé díky slušnému chování dosahují cílů i radosti z práce, vztahů a života." 

Jako jeden z mála v ČR vzdělávám veřejnost i profesionály.  Manažery, obchodníky i zaměstnance. Přednáším na významných konferencích. Na základních a středních školách a univerzitách vedu projekt Zdvořilost do škol. Pro děti jsem napsal knihu o chování. Jsem autorem první české knihy o oděvech mužů a knihy o jednání s těmi nejbližšími doma - Etiketa domácí. Pravidelně píšu články do lifestylových časopisů. V televizi, rozhlase i tisku dostávám příležitost komentovat dění v oblasti etikety a oblékání.

20+

roků zkušeností

8000+

spokojených účastníků

40+

navštívených zemí

Svou tvář jsem spojil s některými českými krejčovstvími. Silně vnímám nezbytnost udržitelného šatníku jako protipólu k fast fashion a masové výrobě i spotřebě. Propaguji cestu moudrého šatníku a kvalitních oděvů z místní produkce.

V předchozím profesním životě jsem prošel mnoha obchodními a manažerskými pozicemi. Na těchto zkušenostech dnes stavím své kurzy a tréninky. Osm let jsem se věnoval zákazníkům v německy mluvících zemích. V roli manažera exportu jsem položil základy obchodních afilací strojírenských firem ve více než 40 zemích světa. Stál jsem za vítězstvím v krajské soutěži Živnostník roku 2010. Jako tajemník sektorových rad jsem sbíral zkušenosti ve vyjednávání na vysokých pozicích státních organizací. Ve své textilní výrobní firmě jsem se soustředil na aplikace vyspělých materiálů do oděvů určených pro náročná prostředí. Více jak čtyři roky jsem byl brand ambasadorem největšího českého krejčovství. 

"Máte zájem o přednášku, workshop nebo seminář?"

Některé z firem, které už prošly mými kurzy:

Jsem členem 

Czech Bowtie Club . Česká manažerská asociace . Slovensko-rakouská obchodní komora . Smart Network