Kdo jsem a proč?
Propaguji a obdivuji kultivovaný projev.

Jsem profesionální lektor moderní etikety, firemní kultury, korektního chování, oblékání na úrovni, tvorby osobního stylu a firemní image. To, o čem přednáším, žiji.

Vedu přednášky, workshopy a semináře etikety po celé České republice, na Slovensku a v Rakousku v českém i německém jazyce. Přednáším vlastní zkušenosti z obchodní praxe ze zahraničí i domácího trhu, čerpám inspiraci z různých zdrojů a oborů. Informace a návody předávám jednoduše a tak, aby byly okamžitě použitelné ve vašem životě i pracovní praxi.  

"Těší mě, když lidé díky slušnému chování dosahují cílů i radosti z práce, vztahů a života." 

Jako jeden z mála v ČR vzdělávám manažery, obchodníky i zaměstnance. Přednáším na významných konferencích. Na základních a středních školách a univerzitách vedu projekt Zdvořilost do škol. Pro děti jsem napsal knihu o chování. Pravidelně píšu články do lifestylových časopisů. V televizi, rozhlase i tisku dostávám příležitost komentovat dění v oblasti etikety a oblékání.

20+

roků zkušeností

7000+

spokojených účastníků

15+

témat kurzů

Svou tvář jsem spojil s některými českými krejčovstvími. Silně vnímám nezbytnost udržitelného šatníku jako protipólu k fast fashion a masové výrobě i spotřebě. Propaguji cestu moudrého šatníku a kvalitních oděvů z místní produkce.

V předchozím profesním životě jsem prošel mnoha obchodními a manažerskými pozicemi. Na těchto zkušenostech dnes stavím své kurzy a tréninky. Věnoval jsem se zákazníkům v německy mluvících zemích. V roli manažera exportu jsem položil základy obchodních afilací strojírenských firem ve více než 40 zemích světa. Stál jsem za vítězstvím v krajské soutěži Živnostník roku 2010. Jako tajemník jsem sbíral zkušenosti ve vyjednávání na vysokých pozicích státních organizací.

"Máte zájem o přednášku, workshop nebo seminář?"

Některé z firem, které už prošly mými kurzy: