Soumrak šťastných a veselých ponožek

25.05.2020

Koukají se vám lidé na ponožky? Zřejmě jste tak trošku v pasti. A to přesto, že máte radost, že si někdo všiml z prostoru kotníků klubajících se donutů, plamenů nebo hlavy Barta Simpsona. Odvádíte pozornost od svého obličeje. Možná, že jste hrdými členy Klubu pánů z Ponožkovic, pro které je čest být společně s ostatními stovkami obut do stejného úpletu. Zároveň s tímto sdělením příslušnosti k "rodu" sdělujete světu, že nekupujete podle toho, k čemu se vám ponožky hodí, ale podle toho, jak kdosi v Ponožkovicích rozhodne. To vašemu vyzrálému mužství nijak neprospívá.

Zdroj obrázku: goldmoral.com

Jedná-li se o dávnou minulost a vy jste se už dostatečně napili z módního pramene, jste osvobozeni a smíte vplout do klidných vod stylu. Každý oděv by měl odrážet váš věk. Je jedno, co děláte a kam směřujete. A s doplňky je to stejné. V případě, že váš věk začíná trojkou či větší číslovkou, je kupříkladu načase otočit štítek vaší "kepky" dopředu, vždy zastrkovat košile do kalhot a nosit výhradně dokonale čisté boty. Obdobně je vhodné, abyste ve stejném věku vzdali hold časům minulým, poděkovali, že jste je ve zdraví přežili a odeslali veselé ponožky s těmi šťastnými do věčných lovišť. Nahraďte je vyzrálými barvami ponožek dospělého muže.

Nechte zářit vaše činy

Výrazné pruhy, kosočtverce, vzory s velkými puntíky, všechny obrázky a zářivé barvy vyměňte za střídmější vzory a méně nápadné barvy. Nechci po vás, abyste se vzdali barev nebo vzorů, ale postavte váš ponožkový "šuflík" na tlumených tónech a klasických vyzrálých vzorech. Zde je seznam těch jednobarevných. Od každé barvy pořiďte minimálně jeden pár, od těch, které si oblíbíte, klidně páry dva: tmavě modré, kávově hnědé, středně šedé, antracitové, černé, mechově zelené a bordó. K těmto jednobarevným přidejte střídmě vzorované ponožky, například šedé se svislými černými pruhy, tmavě modré s šedými svislými pruhy, tmavě modré s šedým vzorem Argyle a bordó, třeba s antracitovými puntíky.

Zdroj obrázku: fashionbeans.com

Staré ponožky, které mají na patě či prstech vydřená řidší místa a vy je stále máte v zásuvce, nemá smysl dávat do kontejnerů určených pro sběr textilu. Avšak ponožky, které jsou použité a zároveň v dobré kondici, spárujte a v extra sáčku nebo tašce vhoďte do zmíněných kontejnerů. Jistě najdou svého adresáta. Přeji vám, aby se vám na vaší cestě povedlo to, o co usilujete a nalezli jste vše, co hledáte a po čem toužíte. Při jakékoli další vaší cestě za vašimi cíli se však vždy zeptejte, zda jste to vy, kdo to kráčí po ulici nebo jsou to vaše ponožky.

Tip na závěr

Nové ponožky uskladňujte vždy v páru, na stojato, složené na čtvrtiny. Nedělejte z nich "brambory" či koule tím, že přetáhnete pružnou část přes smotanou rolku ponožek. Ponožky si složené lépe odpočinou, nevytahuje se guma a také lépe vypadají v zásuvce. A o to vám jde.

Ještě něco...

Stovky stran o oděvech mužů, více jak čtyřicet originálních fotografií a desítky tipů, návodů a rad můžete nalézt v mé nové knize Smart Casual právě o oděvech mužů...