Kde získat sebedůvěru a být lepším mužem?

14.07.2022

Máte zdravé a čilé děti, půvabnou ženu a bydlíte hezky. Žijete spokojeně. Na co sáhnete, to se vám daří, v práci jde vše dobře a auto šlape jako hodinky. Jednoho dne si to uvědomíte a možná se sám sebe zeptáte, jak je to možné. Hlavou vám běží, jak se to tak stalo, že jste jako muž z celkem běžné rodiny a skromných začátků vyrostl, získal nadbytek a cítíte se šťastný. Nejste si vědom toho, že by vše přišlo řízením nějaké náhody, případně dílem vašich vynikajících schopností. 

Kde je ta příčina?

Zřejmě jste se v minulosti velmi často zachoval správně a sebejistě, našel jste v okamžicích setkání s přáteli a ve společenském životě přiměřený způsob jednání. Jemný smysl pro takt a cit pro situaci vám vždy naznačil, co máte a co nemáte dělat, málokdy vám vylétlo z úst neobratné slovo, svým jednáním jste nevzbuzoval ostudu a nepáchal hanebnosti. Ve společnosti se vám velmi často podařilo správným tématem ostatní rozveselit a přispěl jste k dobré náladě.

Přestože nemáte nijak extra moc výjimečných znalostí, vyznáte se v mnoha věcech, znáte historické souvislosti a jiní lidé vás mají za vzdělaného člověka. 

Zajímá vás svět okolo a učíte se dělat věci lépe a efektivně. Mimo to máte dobrý vkus a dokážete se oblékat neokázale, jste však vždy pečlivě a přiměřeně upraven. Nejen vaše oděvy vykazují dávku péče. Vaše tělo září zdravím a energie z vás jen čiší. Rozumnou péčí o ně, jídlem, nápoji i životním stylem jste si dokázal uchovat svěžest a zdraví. Málokdo hádá správně, kolik vám je let, vypadáte mladší, než jste. Máte chuť do práce, jste činorodý a silný.

Stal jste se člověkem, který zvládá požadavky doby, ve které žije, víte, jak se přizpůsobit novým podmínkám a změnám v okolním světě. 

Dosáhl jste svých vlastních cílů a úspěchů ve svém povolání, stal jste se mužem, který je oblíbený ve společnosti a u mnoha lidí vrostlý do jejich srdcí.

Vnímáte však kolem sebe i jiné muže, kteří se tak nějak životem protloukají, žijí od výplaty k výplatě a nevytvoří ani základní rezervu pro rodinu. Jsou nespokojení, stěžují si i na banální věci a upadají do výmluv, byť jsou fyzicky zdatní a zdraví. Často nadávají na osud, vládu nebo ostatní lidi a tvrdí, že nemají štěstí. Vy však víte, že to je cesta, kterou si vybrali. Také vy jste si vybral.

Vaše cesta ať směřuje i nadále k umění žít, ke krásnému životu muže, gentlemana této doby. Chtějte vědomě prožívat dobré vztahy a odpovědně se chovat k přírodě, ostatním lidem i sám k sobě. Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. 

Jste muž. 

Jde to snadno, když máte silnou vůli a ty správné návody, kde získávat sebedůvěru a jak být úspěšnějším a lepším mužem.