Etiketa Vánoc 2. díl: Dárky pro děti a kvantová fyzika

06.12.2023

Malé děti neocení oblečení. Darovat dětem pod stromeček mikinu, tričko nebo bundu se mi párkrát nevyplatilo. Jen co taková věc vypadla z obalu, ležela na zemi až do doby, než jsem ji uklidil do skříně. Později jsem už nikdy takové dárky nekupoval.

Pokud dětem dáváte právě takové dary, můžete mít různé důvody. Jednou z možností je navýšení objemu a počtu viditelné štědrosti převtělené do "měkkých" dárků a jakési úvahy o praktičnosti, kterými trpí převážně dospělí.

Praktický nebo "jen" krásný?

Dárek musí být přece praktický, myslí si často. Jistě jsou výjimky a jeden konkrétní oděv může vašemu synovi či dceři udělat ohromnou radost. Zvláště když víte, že si právě tento konkrétní oděv přejí. Zjistit v průběhu podzimu, čím byste vašim dětem nejvíce udělali radost a překvapili je tím, že to víte, je jeden ze zázraků, které smějí děti prožívat. 

Já jsem podporovatelem tradičního psaní vloženého za okno, ve kterém dítě žádá vyšší moc o splnění konkrétních přání. Můžete jistě namítat, že tvrzením o existenci "Ježíška" vlastně dětem lžete. Myslím si však, že je to přesně naopak. 

Prozraďte dětem jednu z nejzajímavějších věcí, se kterou jsem se během svého života setkal: přání jsou plněna.

Je přijatelné, abyste vyšší moc, která plní přání lidí na světě, nazvali jakkoli. Zde se můžete opřít o stovky zkušeností z vašeho nejbližšího okolí, z minulosti i současnosti a uvědomit si, kolika "zázraků" jste už vlastně byli svědky. A při té příležitosti si můžete také uvědomit, kolik zázraků a splněných přání se dostalo právě vám osobně.

Ježíšek nebo kvantová fyzika?

Za splnění vašich nebo dětských přání může kvantová fyzika. Vaše přesvědčení, že je možné, aby se vám jakékoli vaše přání splnilo a troška jisté aktivity způsobí, že budete svědky doslova kouzelných okamžiků. Nepovažuji se za odborníka v kvantové fyzice, spíše jen v práci s přesvědčením. Vyzkoušeno to mám několikrát. 


Mohlo by vás také zajímat:

6 tipů, jak naučit vaše děti etiketě u stolu. Okřikujete děti už tak dlouho, že s vámi u stolu raději nejedí? Omlouváte vaše děti slovy "doma jsou úplně jiní", když se chovají na návštěvě "jak vlčáci"? Bojíte se, co to bude (zase) za ostudu jít s dětmi do restaurace? Přečíst článek >>


Zákon přitažlivosti, nebo zákon rezonance, chcete-li, funguje. Je vhodné, poté co jej objevíte u sebe, předat jeho existenci a principy dále svým dětem. Omluvte, prosím, na tomto místě jisté zjednodušení, ale jste tím, co si o sobě myslíte. Děje se vám to, čemu věříte. O čem jste přesvědčení, že se má stát, se také stane. 

Umožněte dětem věřit ve splněná přání

Dopřejte dětem možnost vyslovit své přání. Zeptejte se jich na to, proč si to přejí a co budou s výsledkem svých přání dělat. Umožněte vašim dětem svá přání napsat a s neotřesitelnou vírou v jejich splnění dát tato přání za okno. 

Utvrďte vaše děti v tom, že přání, která nejsou podpořena přesvědčením o splnitelnosti, vyplněna nebudou.

Ujistěte je také, že jakékoli přání je nutné doplnit nějakou akcí. Je nutné pro to něco udělat. Nemyslím cokoli jako obchod, něco za něco a věty typu "Když budeš hodná, možná ti Ježíšek tu panenku donese." Je třeba udělat, provést ještě něco k tomu. 

Jeden příklad za všechny, který v přeneseném smyslu slova funguje nejen u dětí. Jestliže si dítě přeje například plyšového medvídka, zeptejte se dítěte, jak má takový medvídek vypadat. Jakou má mít barvu a velikost? Kde bude tento medvídek poté v pokojíčku "bydlet"? Na jaké poličce, ve které části postýlky bude ležet a jak se bude jmenovat?

Vytvořte prostor

Společně s dítětem tento prostor udělejte, ukliďte na poličce, pomozte mu vizualizovat, jak tam "méďa" sedí, pomozte mu představit si jeho přání v jeho životě. 

Pokud i vy přijmete možnost splnění tohoto jeho přání, budete překvapeni, odkud se vám právě takový medvídek dostane do rukou. 

Je totiž možné, spíše velmi pravděpodobné, že se vám jednoho dne objeví na dosah.

Užívejte si magických dnů Vánoc...


Tip na dárek pro děti:

V knize naleznete desítky tipů z dětské etikety. Ukazují přímo v ději, na příkladech dětských hrdinů knihy, jak lépe jednat s lidmi. Přečtěte vašim dětem příběh o přátelství, dobrodružství a odvaze. Ukažte jim v textu jednoduché náměty na "slušné chování". Zobrazit více >>