10 lapálií stylových mužů a jak je řešit 1/2

26.08.2021

Světy mužů jsou rozdílné. Každý z nich žije ve své bublině a jeho svět se vytváří podle jeho představ. Má na výběr, zda svět, ve kterém tráví svůj čas, bude plný radosti, štěstí a harmonie nebo bude zmíněné postrádat. Stejně tak má každý muž na výběr, co udělá se svými čtyřiadvaceti hodinami každý den. Chápu, že šest až osm z nich využije ke kvalitnímu spánku. Jak se však bude projevovat v těch zbylých osmnácti či šestnácti, je na něm.

Tento článek si můžete zdarma dočíst pod obrázkem nebo poslechnout jako podcast.

Zdroj obrázku: thetrendspotter.com

V případě, že se muž rozhodne žít tak, aby byl jeho pozitivní životní styl viditelný, může sáhnout po zaručených předmětech, oděvech a zařízeních, které styl mají a tím styl získat. Je to jako s lyžováním, nemýlím-li se. Pokud chcete jezdit carving, je potřeba pořídit odpovídající typ lyží, které vám ve stylu jízdy budou pomáhat, respektive vás donutí jezdit carving. Chcete-li oslnit alpské svahy svým vytříbeným telemarkem, carvingové lyže vám budou na nic. Na telemark potřebujete lyže jiné.

Jestliže sáhnete po svobodě mít styl v oblékání a používat stylem nabité doplňky, je možné, že budete chtít mít puky na kalhotách, čistě vyleštěné rámovky nebo používat plnící pero. Možná, že pro vás ono slovo styl znamená něco jiného. Třeba nosit lněné sako, mít kalhoty vždy čisté nebo oblékat si bílou košili kdykoli se vám zachce. Může se však stát, že díky vašemu zvolenému stylu vám přibydou nové starosti. Zde je desítka nepříjemností, které se mohou stát jen stylovým mužům:

1. Dojde inkoust v plnícím peru

Je pár věcí ve světě stylových mužů, které vám znepříjemní běžný den. Chcete podepsat smlouvu, potvrzení, že jste převzal doporučený dopis nebo si napsat poznámku. A pero začne šustit po papíře. V konvertoru pera došel inkoust. Konvertor je ona část, do které se pomocí pístu nasává z kalamáře inkoust a je umístěna uvnitř pera.

Jak to řešit: před důležitými schůzkami ráno, případně každou neděli večer, si hladinu inkoustu v konvertoru zkontrolujte a doplňte, pokud už prosvítá světlo. Jako pojistku mějte ve své tašce každopádně pouzdro na bombičky, abyste mohli prázdný konvertor obratem vyměnit za bombičku a psát dál.

2. Puky na kalhotách nejsou ostré

Nažehlené sklady na přední i zadní straně krejčovských nebo oblekových kalhot slouží k tomu, aby nohy mužů vypadaly štíhleji a kalhoty elegantněji. To se hodí obojí. Na kalhotách z vlny drží nažehlené sklady díky tvarové paměti materiálu relativně dlouho a dobře, nejvyšší výkon v této kategorii má mohér, vlna z angorských koz. Jestliže kalhoty propotíte nebo zvlhnou počasím a vy si v nich poté sednete, mohou se puky téměř ztratit.

Jak to řešit? Pokud víte, že bude teplo, vezměte si volné kalhoty, které odvětrávají pot a při sezení se nenapínají na kolenou tak, jako ty užší. 

Propocené nebo vlhké kalhoty pověste po návratu domů za spodní stranu nohavic a vyvěste je minimálně na 24 hodin. 

Poté puky nažehlete na žehlícím prkně, což chce vědět jak a poté trošku praxe. To se však naučte, abyste kalhoty nemuseli nechávat žehlit v čistírně nebo krejčovství.

3. Knír zasahuje do kontury rtů

Z nedávného průzkumu vyplývá, že muži mající hladce oholenou tvář jsou velmi atraktivní pro ženy, které hledají krátkodobý vztah. Ze stejné studie zveřejněné v časopise ZOOM je patrné, že plnovous na mužských tvářích je pro ženy znamením stability, zkušeností a tedy také dlouhodobého vztahu. To vše je bez záruky. V případě, že vousy máte a váš knír přerůstá přes hranu horního rtu, je to pro většinu žen odpudivé. To nechcete.

Jak to řešit? Pravidelně, optimálně každý týden zastřihujte pomocí strojku k tomu určenému nebo nůžkami linii kníru tak, aby končila přibližně dva až tři milimetry nad horní hranou rtů. Tento střih nechá vyniknout tvaru vašich rtů, což jistě k upravenosti stylových mužů patří.

4. Boty mají na svršku šmouhy a rýhy

Stačí jen párkrát zavadit o pedál v autě, několikrát se otřít nohu o nohu nebo "nedejbože" kopnout do kamene a na botách, které ještě ráno byly jako benátské zrcadlo, jsou šmouhy a šrámy. Okopané boty nejsou ničím, co by vám na osobním stylu nějak přidávalo a jak většina moudrých mužů ví, obuv ovlivňuje z poloviny celkový dojem z oděvu.

Jak to řešit? Mějte s sebou vždy extra papírový kapesník. Ten se může hodit na více věcí, mezi nimi i to, že když na něj přitlačíte, rozleštíte malé šmouhy na povrchu boty a výrazně zlepšíte jejich vzhled. Pro ty z vás, kteří mají dostatek místa v tašce, může být první pomocí také flanelový hadřík v malém sáčku, určený právě a jen pro tento účel pro fajnšmekry jsou k dispozici leštící rukavice z ovčího rouna. Za nevhodné považuji cestovní mini hubky na leštění bot napuštěné olejem. Boty se poté, když jsou mastné, hůře leští. Nepoužívejte. 

O dalších šesti potížích, které mají téměř výhradně muži stylu, se dozvíte na tomto místě. Přihlaste se k odběru článků, aby vám podobné neunikly.