Prošli byste testem osobní hygieny?

08.12.2019

Začnu muži, dámy budou následovat. Již dávno neplatí pravidlo (které jistě vymysleli muži, líní se umývat), že chlap musí smrdět. Nedovedu si představit ženu, která by něco podobného po svém partnerovi žádala. Naopak. Pro ženy jsou přitažlivější muži čistí. Je-li vidno, že se o sebe dokážou postarat, dávají ženám najevo, že se dokážou postarat i o ně. 

Zdroj obrázku: daysoftheyear.com

Etiketa je soubor doporučení, jak se chovat, abychom ostatním kolem nás způsobili větší komfort. Abychom měli vzájemně lepší vztahy. Pohledem z druhé strany se tedy jedná o soupis rad, co nedělat, abychom ostatní neobtěžovali. Zcela na místě je tedy zmínit, že péče o naše tělo je součástí etikety a vhodného chování. 

Ovlivněni rodinou?

Vím, že hygienické návyky jsou v různých rodinách různé a jako děti jsme okoukali to, co bylo vidět. Na druhou stranu však již dětmi nejsme a je tedy na nás, abychom se přizpůsobili očekáváním, přáním či požadavkům lidí kolem a v duchu etikety jim způsobili komfortní soužití s námi. A naše děti a případná vnoučata motivovali k témuž.

Druhotný pohlavní znak.

K mužům patří vousy. Pokud jste se rozhodli pro holou tvář, holte se každý den. Padla-li vaše volba na "sexy" třídenní strniště, tak vás opět čeká denní holení, jelikož třídenní vous není ten zanedbaně působící dvoudenní ani ten čtyřdenní. Jestli jste vousatý jako já, holte si denně krk a tváře, upravujete pravidelně, každý měsíc, délku vousů. O vousech a vousáčích najdete více v tomto mém článku.

Vlasy nebo účes? Volba je jasná.

Je fajn mít na hlavě vlasy. Je také fajn je nemít, když vám v krvi obsažený vyšší podíl testosteronu způsobil jejich padání. Ať už máte vlasy jakékoli, je vhodné, abyste je pravidelně, nejlépe jednou měsíčně, nechali ostříhat. Účes je totiž lepší než jen vlasy. Mám zde napsat, že musíte umývat celé své tělo každý den? Mám napsat, že si musíte čistit zuby minimálně dvakrát denně? Myslím, že to psát nemusím. 

K tělesným "nevůním" patří také výpary z aromatických potravin, zvláště česneku a cibule a také zápach cigaret. Nekuřte. Voňte. Používejte lehké parfémy, kolínskou vodu a deodoranty.

Chlupaté monstrum?

Pánové, starejte se také o své nehty na rukou. Jsou stále vidět. Špinavé, okousané nebo olámané nehty nejsou atraktivní. Pozor na chloupky v nose či uších. Když do vaší tváře zasvítí slunce, je vidět každý z nich na metry daleko. Pravidelně se jich zbavujte. Pinzetou.

Co mně odpuzuje na ženách?

Většina žen péči o tělo zvládá. Jsou jistě i ženy, které se o svůj zevnějšek starají méně či méně často. Lehký make-up, svěží parfém, upravené vlasy, vhodná manikúra a pedikúra jsou základem a většinou i dostatkem. Za nevhodné považuji silné vrstvy make-upu, pudr neodpovídající barvě pokožky, dlouhé nebo špičaté nehty s nápadným lakem či "nail-artem", silný parfém, nalakované vlasy, jakoukoli špínu a zápach těla či z úst. Odpudivý je také pach z cigaret či alkoholový dech.

A co mně přitahuje?

Přes den je do společnosti nebo práce vhodné denní, tedy méně výrazné líčení. Doporučuji zvýraznit rty, chcete-li, aby vám lidé naslouchali a oči zvýraznit méně. Opačně v případě, že protějšek ocení, že mu věnujete pozornost. Výrazné oči i rty působí dramaticky a jde o líčení večerní. Tedy na večer. K adekvátní péči patří také nehty. 

Kratší a do kulata zastřižené nehty s francouzskou manikúrou, tělovým nebo červeným lakem patří právem mezi estetickou klasiku.

Koruna a závoj dámy?

K upravené ženě patří také příjemná tělesná vůně, respektive toaletní voda či parfém. Vůně nanášejte střídmě na krční a zápěstní tepny. Netřete o sebe. Nestříkejte parfémy na oděv, nevoní dobře ani dlouho. Parfémy střídejte, abyste ještě cítily jejich vůni a dokázaly posoudit, co je už moc. Těsně před schůzkou parfém nepoužívejte. Vůně by byla příliš prudká, jednotlivé části parfému nechejte vždy hodinu na svém těle rozvonět.

Korunou všeho je účes. Odrostlé nabarvené vlasy, vlasy zplstnatělé po bělení, mastné nebo přeleželé od polštáře či neupravené zpod čepice nevyjadřují, že si sebe a lidí kolem vážíte. Upravené vlasy ano.