Před kávou nebo po ní..? 

14.03.2017

Pokud máte tolik štěstí, že se bez předchozích rešerší trefíte do kavárny na úrovni, vězte, že se jistá úroveň očekává i od vás. Kavárna je místem k odpočinku. To však neznamená, že je místem pro kávovou anarchii. 

Kávová kultura je v Česku stále ještě v plenkách. Obdivuji ty, kteří zasvěcují svůj život kávě a její konzumaci a připravují krásná prostředí pro kavárenské stolky. My v Brně si na nedostatek stylových kaváren nemůžeme stěžovat. Ba naopak. Jsou předmětem mnohých pochval a přívětivých kritik i stovky kilometrů od Petrova.

To nás však zavazuje. Chovejte se, prosím, v těchto stáncích voňavých hnědých moků s respektem k nim a všem ostatním, kteří prostředí vytvořili nebo jej s vámi sdílejí. V kavárně na úrovni dostáváte šálek kávy servírovaný s malou skleničkou vody. Co s ní? Vypít před kávou, popíjet s kávou nebo až po vypití kávy spláchnout její chuť?

Vodu z malé skleničky pijte vždy před tím, než se napijete kávy. Slouží totiž k neutralizaci vašich chuťových pohárků. Lépe si kávu vychutnáte a rozpoznáte její vlastnosti.