Mnohem lepší vztahy doma i v rodině?

16.06.2021

Zřejmě mi dáte za pravdu, že prostředí domovů silně ovlivňuje osoby v něm žijící. Lidská obydlí plná harmonie vypouštějí do světa vyrovnané, sebevědomé a šťastné jedince. Každý den z této barevné krabice "vysypou" pár usmívajících se bytostí, aby je ve voňavé a světlem svící prozářené chodbě opět přivítaly zpět. Domovy oplývající láskou opouštějí děti schopné lásku dávat dál a s radostí se do svých domovů vracejí za rodiči.

Opakem jsou místa, kde vládne souboj a neúcta mezi partnery, každodenní hádky či nevyrovnanost. Destruktivní a ubíjející jsou domácnosti v čele s nepořádkem, neuklizeným nádobím z posledních dvou dnů a špinavou obuví poházenou za dveřmi. A to nemluvím o alkoholu, domácím násilí a vzájemném ponižování.

Kniha o chování doma čeká

Je dosud jedinou, která se věnuje tématu Etikety domácí, chování v domácnostech, za zdmi našich domovů a při rodinných aktivitách. Právě tam vznikají základní návyky dětí v jednání s druhými. Domácí prostředí je odpovědné za to, jakým způsobem se poté lidé chovají ve společnosti a v práci. Je v ní i sada doporučení a návodů, jak se ohleduplně chovat k ostatním v prostředí, ve kterém se členové rodiny nacházejí. Kniha je návodem a manuálem pro partnery, rodiny všech věkových kategorií, je čtivá a prakticky zpracovaná.

Bylo by pro mě ctí do projektu vzniku této knihy zapojit i Vás. Jsem si téměř jistý, že jste s rodinným životem pevně spojeni. Jelikož Vás téma uvedené v názvu zaujalo, je vysoce pravděpodobné, že jsme si podobní životními hodnotami. Kniha, o které je tady řeč, je plná námětů, návodů a tipů, jak pomocí několika málo jednoduchých kroků získat doma, v širší rodině i s přáteli mnohem lepší vztahy. Vaše podpora jí pomůže dostat se na svět.

Co v knize najdete

Fascinuje mě klid a harmonie vyzařující z osob, které se k sobě chovají s úctou a respektem. Miluji atmosféru domovů, které oplývají čistotou a neobyčejnou útulností a přívětivostí. Právě touto náladou, kterou vytvářejí svým chováním lidé doma, je celý text prosycen. Najdete v ní doporučení pro vzájemné chování partnerů, blízkých nebo rodičů k dětem v desítkách běžných situací, a také v těch, jež nejsou každodenní. Slavnostní dny, návštěvy, cestování nebo nákupy. 

V knize však také skloňuji návyky, které považuji za nevhodné, ať už byly mé dřívější, získané v rodině a odžité, nebo ty, jež jsem viděl v jiných domácnostech, které jsem navštěvoval, obýval a sdílel.

Za nižší cenu a dříve než ostatní?

Díky Vaší podpoře máte nyní možnost knihu Etiketa domácí získat dříve a za nižší cenu, než se bude později prodávat v knihkupectvích. Tím, že se zapojíte do předprodeje, dáváte také nepřehlédnutelný signál, že je pro Vás toto téma důležité. Vyjadřujete, že chcete něco udělat pro domov plný harmonie, obydlí oplývající láskou, respektem a úctou k druhým.

Kniha Etiketa domácí je připravena. V sedmnácti kapitolách je zpracováno více než 80 témat, které se týkají Vašeho života doma, setkávání s přáteli a blízkými. Je pro mě velkou radostí, že se v předmluvě velmi citlivě a vtipně ke knize vyjádřila Martina Viktorie Kopecká, husitská duchovní, známá svým blogem Deník farářky. O ilustrace se s pečlivostí a jistou nadsázkou postarala Tereza Kovandová a dala tím této publikaci naprosto neotřelou tvář. Budete překvapeni, jak dokázala náměty vyjádřit v obrázcích. 

Kniha je obrovská zpracováním i svým objemem. Má stejné rozměry i provedení jako Smart Casual, pokud ji znáte. V tiskárně jsem objednal kvalitní papír a na obálku povrch, který se neosahá. O grafickou úpravu textu pro větší zážitek z čtení se postaral knižní designér Martin Stehlík, z jehož dílny vycházejí opravdové skvosty. Kniha vychází pod vlajkou rodinného nakladatelství Backstage Books pod taktovkou Martina Tomana, který je zárukou osobního přístupu a vynikající výsledek. 

Ještě něco. V případě, že se rozhodnete podpořit knihu již nyní, při jejím zrodu, bude Vaše jméno navždy uvedeno v knize jako výraz mého poděkování a vyjádření vděku. Každý, kdo bude kdykoli v budoucnu knihu číst, se dozví, že jste právě Vy těmi, kteří dali najevo svůj názor, že "fakt" není jedno, jak se lidé doma chovají. Vaší podporou říkáte ostatním, že Vám na tom záleží. 

Děkuji Vám za to, že smýšlíte podobně jako já. Děkuji předem za Vaši důvěru, kterou do mě právě nyní vkládáte. Zaručuji Vám svým vlastním jménem, že Vaši důvěru nezklamu.