Jak ovládnout chaos v zásuvce s ponožkami?

03.01.2022

Nahlédněte tam, kam má přístup málokdo. Prozradím vám můj osobní systém, jak ukládám ponožky tak, abych měl chuť si je oblékat. Ano, ponožky mají vliv na jak vypadáte, ale také na to, jak se cítíte. A mnohdy doslova. Tím nemám na mysli nic jiného než to, že některé ponožky jsou skvělé a některé nestojí ani za zmínku. 

Toto a mnohem více o ponožkách si můžete poslechnout jako epizodu mého podcastu Jemný pán na všech běžných podcastových aplikacích. Nebo článek dočíst pod obrázkem.

Zdroj obrázku: vlastní zásuvka komody, ve které mám uloženy své ponožky

Ponožky skladujte tak, aby si odpočinuly. Nemyslím to z legrace, ale vážně. Neházejte je jen tak do zásuvky nespárované, nemáte šanci se v nich vyznat. 

Nedělejte z ponožek také žádné koule nebo brambory, případně je nespínejte žádným klipem nebo kroužkem, protože to opět končí relativním chaosem. 

Chaos však, jak známo, snadno porazíte systémem. Tady je můj systém:

  1. Vyčleňte si ve vašem šatníku jednu zásuvku nebo, pokud jsou velké, tak část zásuvky jen na ponožky. Nemějte ponožky v poličce ve skříni ani v žádném koši, je to nepřehledné.
  2. Vyprané ponožky věste na sušák už vyrovnané naplocho a vždy tak, aby vedle sebe visely obě, tedy celý pár a to vždy lícem ven. Snáze se vám budou potom hledat a skládat.
  3. Suché ponožky položte třeba na komodě na sebe, pečlivě vyrovnejte a v oblasti paty přeložte na poloviny. Potom ještě jednou na poloviny. Výsledkem budou složené ponožky na čtvrtiny, takový balíček v rozměru přibližně 8x8 cm.
  4. Tyto balíčky skládejte nastojato do zásuvky tak, aby se jedna opírala o druhou a vytvořily přehlednou řadu.
  5. Tip pro profíky, jako jste vy: pokud je skládáte zleva doprava, začněte těmi nejtmavšími a vlevo budou ty nejsvětlejší. V případě, že řadu budete dělat zepředu dozadu, začněte v přední části zásuvky s těmi tmavými a vzadu budou ty nejsvětlejší.

Vyvstává otázka, kam s těmi starými, barevnými a veselými, které vyzrálí muži už nenosí. Proč nenosí? K tomu si můžete přečíst můj dřívější a populární článek Soumrak veselých ponožek. Jen žádnou nostalgii, k novým ponožkám jistě najdete podobně vřelý vztah. 

Chápu, že jste mohli některý pár ponožek dostat jako dar od velmi blízkého člověka a onen pár pro vás symbolizuje víc, než jen ponožky. Tak ty si nechejte klidně zarámovat.