Nebojte se být orchidejí v trávě...

21.10.2019

Cestování je součástí našeho bytí a souvisí s tím také řada doporučení, jak zůstat sám sebou. Způsobů, jak se chovat v busu, vlaku či letadle je mnoho. Jen pár jich je vhodných. Obdobně širokou paletu máte k dispozici co se oděvů týče. Možností jsou stovky, jen pár jich je opravdu vhodných.

Jeden oblek stačí, drahoušku.

Málokdo z vás vyráží na světové turné, aby musel s sebou "tahat" více obleků. Na euro víkend i na týdenní business trip plně postačí jeden tmavě modrý oblek. Zvládnete v něm (v minulém článku zmíněné) večeře v hotelové restauraci (opravdu se nehodí, abyste vybraná vína a ústřice usrkávali ve vytahaném triku, šortkách a ťapkách na pláž) i dopolední schůzku s obchodními partnery. Budete v něm vypadat dobře v košili, stejně tak na méně formální příležitost s bílým polo trikem. 

Zdroj obrázku: obriensmenswear.co.uk

Modré sako si můžete vzít k světlým chinos kalhotám. K obleku patří oblekové boty a pokud honíte každý kilogram hmotnosti zavazadla, vezměte si na sebe hnědé boty a s sebou do kufru černé. Na večer.

Přežije oblek v kufru?

Chystáte-li se na cestu, kdy vás na cílovém letišti vyzvedne obchodní partner nebo jeho zástupce, je nejlepší, když na sobě budete mít cestovní oblek. Je to první setkání a dobrý dojem je, jak víte, základ jakéhokoli vztahu. Pokud se rozhodnete cestovat bez obleku, zvolte prosím kombinaci bavlněných dlouhých kalhot, světlou košili nebo polo triko a k tomu funkční cestovatelské sako s více kapsami. Váš cestovní oblek sbalte do kufru. Přežije bez úhony, pokud víte, jak ho do kufru složit. Kalhoty chyťte za spodní část, vyrovnejte puky, přeložte tam, kde jsou kolena a tam, kde jsou třísla. Skládání saka je mírně komplikovanější, ale zvládnete to. Vložte ruce do ramen saka, převraťte tak, abyste vložili jedno rameno do druhého. Vyrovnejte límec. Sako přehněte na poloviny. Dejte na dno rovné části kufru a na něj kalhoty. Na kalhoty pak složené košile tak, aby límce ležely střídavě.

Po příjezdu hurá do sprch...

Vaší osobní hygienu nechám protentokrát úplně stranou. Po příjezdu do hotelu, jakmile se dostanete na pokoj, ihned vysvoboďte svůj oblek ze sevření skořepiny vašeho kufru. Pověste sako na ramínko a kalhoty také. Na jiné ramínko. Pusťte horkou sprchu a až bude koupelna plná teplého vlhkého vzduchu, pověste obě ramínka do koupelny. Ne pod sprchu. Zavřete dveře a dejte si skleničku vody vy. Za půl hodiny je vlněný oblek jako vyžehlený a můžete se chystat. Pokud se rozhodnete, že budete v obleku cestovat, netrapte ho zbytečně a šetřete ho. Když usedáte kamkoli, vytáhněte si nohavice v tříslech o pár centimetrů nahoru, nevytlačíte tak kolena a budete sedět pohodlněji. Sako si vždy sundejte v případě, že se chcete při cestování opřít o opěradlo.

Vypadat dobře není nic špatného

Cestovat tak, abyste vypadali dobře, není obtížné. Vypadat dobře je tak snadné, jako namazat chléb máslem. Trošku cviku to chce, uznávám. Nikdy nemůžete vědět, koho na svých cestách potkáte a jak moc pro něj bude důležité, že potkal někoho, kdo vyjadřuje svým oděvem úctu sám k sobě a ostatním cestujícím. Buďte výjimečným. Nebojte se být orchidejí v trávě... 

Pokud jste nečetli první díl k tomuto tématu, tak si udělejte ještě další čtyři minuty času. Přečíst předchozí článek >>