Smart Casual / kniha

První česká kniha o oděvech mužů. Nabitá informacemi o oblékání, doplňcích a obuvi, plná tipů a praktických návodů.

Kniha pro každého muže. Více než čtyřicet originálních fotografií. Hodnotná publikace a první kniha o oděvech mužů, která vznikla v česko-slovenském prostoru. 

Mojí vášní jsou pánské oděvy, jsou přirozenou součástí mé komunikace. Na českém trhu mi chyběla kniha, která by mužům pomáhala lépe se oblékat, vypadat a přitom brala v potaz naše prostředí. Rozhodl jsem se ji proto napsat.

Knihu dostanete s mým podpisem. V případě, že si přejete vepsat i věnování, napište jméno obdarovaného, prosím, do poznámky. 

990.00 Kč
Please select variants first

Mám rád klasické pánské oděvy. Tím myslím však také kožený křivák, safari bundu a tmavě modré džíny z tuhého denimu. Ale také vlněné kalhoty s puky jako břitva, naleštěné polobotky s novými tkaničkami, košili jemnou jako vánek a oblek ušitý na míru z kvalitní látky. Nosím kravaty a motýlky, protože mohu. Každý den se těším, až se obleču.

Jednoznačně jde o zásadní publikaci, jelikož podobnou knihu na téma pánského oděvu v tuzemsku dosud nikdo nepublikoval.

Martin Toman, nakladatelství Backstage Books

Úvodní slovo do knihy vepsal pan Bernhard Roetzel, autor bestselleru o pánském oděvu a stylu Opravdový gentleman. Tím se knize dostalo podpory světového formátu.

Přeji knize Daniela Šmída, kterou máte před sebou, hodně úspěchů.

Bernhard Roetzel, autor a publicista

Fascinují mě příběhy oděvů, jejich funkčnost a jednoduchost. Ty ležérní i ty formální. Do knihy jsem napsal dost z toho, co jsem se o oblékání a Smart Casual naučil a vyzkoušel. Vytvořil jsem 40 unikátních kombinací oděvů, doplňků a obuvi a všechny nechal do knihy nafotit.

Elegantní kniha pro muže, kteří chtějí vypadat lépe. Přehledná, čtivá a příjemně sepsaná ´bible´ chytrého oblékání.

Martin Stehlík, grafik a ilustrátor

Knihu jsem psal téměř rok a napsal do ní nespočet tipů, návodů a doporučení, jak a které oděvy pořizovat a které nechat viset v obchodech. Předkládám návody, kde mimo běžné obchody oblečení kupovat a podle čeho hledat. Mimo jednadvacet kapitol obsahuje také dva testy a dvě přílohy.

Kniha má styl i po slohové stránce. Kdybych ji měla charakterizovat třemi slovy, byla by to tato: čtivost, kultivovanost, srozumitelnost.

Hedvika Landová, autorka knih a korektorka