Planeta ETK-017 / kniha s podpisem autora

Jak přenést na děti vhodné a méně vhodné chování? Co třeba sci-fi pohádkou?

V budoucnosti vzdálené stovky let je život na naší planetě ponurý a šedivý. Vytratilo se slušné chování a lidé si už neváží ani sebe navzájem ani přírody. Země chřadne a jedinou nadějí na záchranu je Kodex, který všem zase ukáže, jak se k sobě chovat. Kodex ale není na naší planetě. 

V příběhu jsou desítky situací, které popisují vhodnou formou, jaké chování je vhodné a jaké méně. 

Kniha bude odeslána s podpisem autora.  

299,00 Kč

Osmiletá Helenka a její bratr Viktor se vydávají na tajnou misi do hlubokého vesmíru, aby Kodex přivezli. Jejich cesta ale není jednoduchá. Během letu obřím robotem se Helenka rozhodne napsat vše, co je na Zemi, během cesty i na do té doby neznámé planetě potkalo. Píše dětským srozumitelným jazykem své dojmy z cesty.

V době, kdy hlavní hrdinové letí vesmírným klidem, začíná Helenka psát svůj deník. O tom, jak se jim žije v uzavřených Sídlištích a o lidech, kteří jim krutě vládnou. Popisuje situaci, jak poznala své neobvyklé schopnosti a jak je právě ony dostaly s bratrem v obřím mluvícím robotovi do vesmíru. Kniha je deníkem o dobrodružství, odvaze a přátelství. Vydejte se společně se dvěma malými hrdiny za tajemstvím dalekého vesmíru hledat návod, jak zachránit Zemi. 

V dobrodružném příběhu jsou náměty, jak se lépe chovat k lidem. Vedle napínavého děje je kniha návodem na šťastnější život. Radí, jak být lepším kamarádem ve škole, doma i venku. 

Vaše kniha je pro mě připomínkou, že na svém chování můžu neustále něco zlepšovat. Je zábavná, mravokárně nepoučuje, ale mile vysvětluje. Vždy jsem se snažil, aby lidem kolem mě bylo dobře a tato knížka mi v tom může pomoci.

Miroslav

Tato kniha rozhodně není jen pro děti. Jsou v ní skryta poselství i pro dospělé, jak děti vnímají svět a co je pro ně důležité.

Monika

Knihu jsem si velmi užil. Bavila mne, vtáhla mne do příběhu a až po nějakém čase jsem si uvědomil, že obsahuje i poučky ohledně etikety. Tak nádherně totiž tento text zapadal do výsledného textu, že mne u čtení vůbec nijak nerušil a přesně tam pasoval. Velmi pozitivně na mne působilo i to, že knihu bych prioritně nedoporučil jen mladším čtenářům. Myslím si, že je to kniha s přesahem, kde si každý může najít to své a ještě se něco dozvědět o etiketě. I ústřední hrdinové byly správně lidští a nečinilo my žádným problém se s nimi sžít. Děj příběhu je takový pomyslný pozvednutý prst, kam svět může dospět když "našim" mocným půjde jen o moc a ne o lidi a svět kolem nás. Ale na druhou stranu vede děj příběhu k tomu, že nikdy není tak zle, abychom museli vše vzdávat a nesnažit se. I když to dost často potřebuje spousty času a nemalá dobrodružství. 

Martin