"Kdo jsem a proč

propaguji a obdivuji kultivovaný projev?

Jsem profesionální lektor moderní etikety, firemní kultury, korektního chování, oblékání na úrovni, tvorby osobního stylu a firemní image. To, o čem přednáším, je můj život. 

Vedu přednášky, workshopy a semináře etikety pro veřejnost, pro firmy i školy po celé České republice, na Slovensku a v Rakousku v českém i německém jazyce. 

Přednáším vlastní zkušenosti z obchodní praxe ze zahraničí i domácího trhu, čerpám inspiraci z různých zdrojů a oborů. Informace a návody předávám jednoduše a tak, aby byly okamžitě použitelné ve vašem životě i pracovní praxi. 

Daniel Šmíd, lektor a mentor

nezávislý publicista a autor knih

Sledujte mě na sociálních sítích

"Těší mě, když lidé díky slušnému chování dosahují cílů i radosti z práce, vztahů a života." 

Jako jeden z mála v ČR vzdělávám veřejnost i profesionály.  Manažery, obchodníky i zaměstnance. Přednáším na významných konferencích. Na základních a středních školách a univerzitách vedu projekt Zdvořilost do škol. Pro děti jsem napsal knihu o chování. Jsem autorem první české knihy o oděvech mužů. Pravidelně píšu články do lifestylových časopisů. V televizi, rozhlase i tisku dostávám příležitost komentovat dění v oblasti etikety a oblékání.

20+

roků zkušeností

7000+

spokojených účastníků

10+

témat kurzů

Svou tvář jsem spojil s některými českými krejčovstvími. Silně vnímám nezbytnost udržitelného šatníku jako protipólu k fast fashion a masové výrobě i spotřebě. Propaguji cestu moudrého šatníku a kvalitních oděvů z místní produkce.

V předchozím profesním životě jsem prošel mnoha obchodními a manažerskými pozicemi. Na těchto zkušenostech dnes stavím své kurzy a tréninky. Věnoval jsem se zákazníkům v německy mluvících zemích. V roli manažera exportu jsem položil základy obchodních afilací strojírenských firem ve více než 40 zemích světa. Stál jsem za vítězstvím v krajské soutěži Živnostník roku 2010. Jako tajemník jsem sbíral zkušenosti ve vyjednávání na vysokých pozicích státních organizací.

"Máte zájem o přednášku, workshop nebo seminář?"

Některé z firem, které už prošly mými kurzy: